Залишилося менше 50 днів на розмитнення авто: “євробляхи” йдуть на запчастини

0
534

Українці майже припинили розмитнення б/в авто, а попит на нові машини виріс на 8%

Фото: Вiталiй Лазебник, “Сегодня”

У власників нерозмитнених автомобілів на єврономерах залишилося менше 50 днів, щоб вирішити питання з їх узаконенням – з 24 травня їздити на таких машинах буде незаконно, а тих, хто за кермом, оштрафують на 170 тис. грн. За даними ДФС, після 22 лютого, коли можна було сплатити 50% акцизу, розмитнення таких авто практично припинилася. Автоексперти кажуть, що машини масово здають на запчастини. Тим часом українці купують все більше нових автомобілів.

Старі

Як повідомили нам в Київській регіональній митниці, з 23 лютого до 1 квітня з 1678 розмитнених б/в автомобілів за повний акциз узаконили всього 136 “євроблях”, або 8%. За оцінками експертів, приблизно такий же відсоток на інших митницях. За даними ДФС, на 15 березня незаконно перебували в Україні близько 264 тис. автомобілів, крім того, з пільг з листопада 2018 р розмитнено понад 125 тис.

“Більшість тих, хто хотів узаконити авто на єврономерах, це зробили, інші поступово здають їх на розбирання, через що ціни у приймальників запчастин впали втричі, – аналізує автоексперт Олексій Мкртчян. – Можна очікувати, що до літа “євробляхи” на дорогах зникнуть”.

Мкртчян каже, що не оштрафують за нерозмитнення тих, хто ввіз машину знеособлено, через посередника, а не в режимі транзиту. Але “транзитників” теж можуть уникнути штрафу в 170 тис. грн за прострочення вивезення або нерозмитнення. За словами Автоюрист Івана Казачука, в ДФС йому відповіли, що при втраті транзитного авто за обставинами непереборної сили (ДТП, викрадення, підпал, військові дії) той, хто його ввіз, звільняється від сплати штрафу. Ця норма діє до 23 травня, а втрата повинна бути підтверджена документально (довідка з поліції, фото згорілого або розбитого автомобіля).  

Нові

А ось попит на нові автомобілі в березні 2019 р виріс на 8% в порівнянні з березнем 2018 р або до 7300 штук за місяць, повідомляє прес-служба “Укравтопрому”. Найпопулярніші Renault – 1022 шт. (+ 66%), на 2-му місці – Toyota – 835 (-7%), на 3-му – KIA – 710 (+ 220%), на 4-му – Skoda – 589 (+ 37%), на 5-м – Nissan – 567 авто (+ 28%). За словами гендиректора Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олега Назаренка, причиною зростання продажів став відкладений попит:

“Є люди, що міняють автомобілі на нові кожні 5-6 років, – розповів нам Назаренко. – Після 2014 р тенденція пригальмувала через війну, потім через можливість недорого купити “евробляху”. Зараз надії на те, що пільговий період розмитнення продовжать, зникли, тому ті, у кого є гроші, перемикаються на ринок нових автомобілів. Ця тенденція продовжиться, але скільки нових іномарок куплять цього року, прогнозувати складно”.

Мкртчян зазначив, що українці купують в салонах в основному дорогі машини, тому говорити, що після зникнення можливості купити недорого б/в автомобіль основна маса покупців переключилася на нові, рано. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що МВС готує реформу. Права з чіпом для водіїв і реєстрація авто вдвічі дорожче – “Сегодня” розібралися з усіма деталями і прийдешніми нововведеннями.

При цьому нещодавно до Львова з’їхалися митники п’яти країн Європи: “євробляхи” відразу перекрили вулицю. У соцмережах відразу почалося бурхливе обговорення акції протесту “бляхерів”, однак люди дивуються, чому власники “блях” знову незадоволені.

NEWSZAXID.INFO telegram