“Євробляхи” чекають змін: як правильно зареєструвати авто на єврономерах і що для цього треба мати

0
1304
Кабінет Міністрів пообіцяв 14 січня розглянути законопроєкт, який передбачає скасування коефіцієнта віку та акцизу на авто з 1 січня 2021 року.

Після засідання уряду його протягом місяця мають розглянути у Верховній Раді, йдеться на сайті МВС. Також пишуть, що до ухвалення нових законів поліція «бляхарів» штрафувати не буде, пише репортер

 
Фото ілюстративне
 
На наших задорого

«Місяць тому купив машину, Volvo V40 1999 року випуску, – говорить мешканець Івано-Франківська Назар Чорний. – Правда, пробіг великий, ще й на польських номерах. Складав на неї лише пів року, тому не жалію, що таки купив. Допоміг знайти машину тато, поїхали разом у Верховину. Довго оглядали її, чи все працює».

За словами Назара, в оголошенні ціна була 1800 доларів, доторгувалися до 1500.

«Місцевий гуцул важко прощався із автомобілем, бо він в ідеальному стані, – каже Чорний. – На українських номерах таке авто коштує десь 4-4,5 тис доларів. Ніби й небагато, але коли я почав відкладати на машину, то вирішив, що хочу її вже й чекати більше не зможу, тому впирався у 2000».

Розказує, що їздить чемно, без порушень, і ніхто не 

«Ніби й на польських, але якось не соромно, – сміється Назар. – Колись думав, що куплю машину тільки на наших номерах, зневажав ці «бляхи». А потім зрозумів, що тоді збирати доведеться дуже довго. Та й половина моїх знайомих також їздить на єврономерах, тому тут немає нічого страшного. Нікого ніби не штрафують, усі документи є. Чекаю, що буде після 14 січня».

Якщо приймуть закон, який передбачає штраф за єврономера, то без вагань зробить розмитнення, каже Назар Чорний, а поки що нема потреби.

Головне – аби їздила

«У мене Mazda 626 1999 року, на литовських номерах, – говорить Петро Граб з Делятина. – Взяв її два роки тому, пригнали з Німеччини. Знайшов фірму у Львові, яка займається перевезенням машин з Європи. За все заплатив 1000 євро».

За словами чоловіка, він довший час працював у Німеччині, тому там і вирішив взяти автомобіль.

«Багато не хотів витрачати, бо по наших дорогах кращої точно не треба, – каже Граб. – Фірмі заплатив спочатку 400 євро – це за те, щоб машину автовозом перегнали через Литву. А далі у Львові, щоб забрати машину, – ще 600 євро. Ніби сума невелика, але й авто не нове».

Розмитнювати автівку чоловік не збирається, каже, не бачить у цьому сенсу.

«Машина вже стара, а платити за розмитнення зараз 1000 євро не хочу, – говорить Петро. – Ніяких штрафів не мав. Багато разів чув, що на єврономерах зараз можуть зупиняти, перевіряти документи, але зі мною такого не ставалося ніколи. Саме авто записане на чоловіка з Молдови. А терміни, коли я мав розмитнити машину, вже давно пройшли».

За словами чоловіка, розмитнювати свою «бляху» він у будь-якому разі не буде, а швидше купить автівку вже з українськими номерами.

Трохи циферії

За даними Державної фіскальної служби, з 25 листопада 2018 року по 24 лютого 2019 на пільгових умовах в Україні розмитнили 218 тис транспортних засобів на іноземних номерах. Їхні власники сплатили до бюджету 13,5 млрд грн.

Майже 140 тис машин – це так звані євробляхи, які потрапили в Україну до набуття чинності нових правил і перебували на території країни в митному режимі тимчасового ввезення або транзиту. За їхнє оформлення сплатили 8,65 млрд грн, у тому числі 4,3 млрд грн акцизного податку, 2,5 млрд грн ПДВ, 772 млн грн мита.

Майже 87 % євроблях – 121,4 тис – порушили терміни перебування в Україні. За них власники добровільно сплатили 1,03 млрд грн (8500 грн за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів.

Найбільше автомобілів оформила Київська міська митниця – 24,1 тис. Далі Волинська – 15,4 тис, Закарпатська – 12,1 тис, Львівська – 11,2 тис, Чернівецька – 10,7 тис автомобілів.

* * *

ДФС наводить список документів, які потрібні для підтвердження вартості автомобіля:

1. Договір купівлі-продажу або документ, який його замінює.

2. Рахунок-фактура.

3. Банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного транспортного засобу.

4. Інші платіжні документи, що підтверджують вартість оцінюваного транспортного засобу та містять реквізити, необхідні для ідентифікації.

5. Договір або контракт із третіми особами, що пов’язаний з договором про поставку транспортного засобу.

6. Рахунки про здійснення платежів третім особам.

7. Каталоги, специфікації, прейскуранти продавця транспортного засобу.

8. Копія митної декларації країни експорту.

9. Висновки про якісні та вартісні характеристики транспортного засобу, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями.

10. Довідкова інформація щодо вартості у країні експорту транспортних засобів, що є ідентичними та / або подібними (аналогічними) оцінюваним транс­портним засобам.

Автор: Богдан Мисюк
NEWSZAXID.INFO telegram