«Євробляхери» можуть уникнути штрафів: юрист звернув увагу на важливу деталь

0
1197

Районний суд Києва скасував штраф власнику авто на єврономерах.

29 серпня 2018 митниця оштрафувала громадянина за порушення термінів перебування автомобіля на території України в режимі “Транзит”. 14 січня 2019 року, чоловік розмитнив автомобіль і сплатив 8500 грн.. Але автовласник оскаржив рішення щодо штрафу.

В листопаді 2018 року набув чинності законопроект №8488, який передбачає стягнення з порушника суми у 8,5 тис. гривень за певні порушення. Чоловік же оштрафований влітку. Очевидно, суд, розглядаючи позов, наголосив, що згідно з Конституцією України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Відтак – звільнив від адміністративної відповідальності автовласника, та скасував постанову митниці про накладення штрафу.”Треба бачити документи і розібратися конкретно в цій справі, щоб точно щось коментувати. Проте я думаю, що масових штрафувань власників “євроблях” з 24 травня не буде. Навряд чинна влада це допустить. Адже незабаром вибори до парламенту”, – каже газета юа юрист Володимир Караваєв.

Зважаючи на цей прецедент, можна припустити, що громадяни, яких держава оштрафувала, аналогічно – можуть розраховувати на захист своїх прав у суді.

NEWSZAXID.INFO telegram