“Євробляхери” готують протести: в Україні можуть зникнути авто на єврономерах

0
515

Українські Євро бляхи готуються до малового протесту З 22 травня набуває чинності закон, який вводить нові штрафи і дає поліції більше повноважень для перевірки водіїв на авто без української реєстрації.

Вже зараз служби таксі забороняють водіям возити пасажирів на “єврономерах”. Готуються до нововведень і правоохоронці.

Про те, що чекає на “євробляхерів” в Україні — у матеріалі Обозреватель

Головне:

  • водії на “євробляхах” заявляють, що влада дала їм занадто мало часу для розмитнення за пільговими акцизами;

  • в парламенті зареєстрували законопроект, який може відтермінували введення штрафів, проте його, швидше за все, не ухвалять;

  • кількість водіїв на “єврономерах” скоротилося вдвічі, водночас знизилася їхня можливість тиснути на політиків;

  • якщо кожного десятого порушника оштрафують, бюджет зможе отримати близько 4 млрд грн.

 

Нові протести

“Авто Євро Сила” обстоює інтереси порушників Митного кодексу вже кілька років. Вони домоглися зниження акцизів, а зараз вимагають прибрати прив’язку вартості розмитнення до віку автомобіля. Щоправда, таку вимогу висуватимуть вже до наступного складу парламенту.

Наразі ж їхня мета — відтермінувати дату введення драконівських штрафів. “15 травня відбудеться акція. Позаду мене не просто згорілий автомобіль, це автомобіль, який символізує продовження боротьби. 15 травня — день, коли ми зможемо продовжити обстоювати свої права”, — говорить у своєму відеозверненні один із представників організації. Він, аби продемонструвати несправедливість введених акцизів, замість того, щоб розмитнити своє авто, спалив його.

"Євробляха"

“Євробляха”

Першу акцію “євробляхери” обіцяють провести мирно. А далі — як піде. Одна з причин, через яку власники нерозмитнених авто в особі громадської організації просять відтермінувати штрафи — їм нібито спершу забракло часу на розмитнення, а потім — на те, щоб заробити на це розмитнення.

Хоча за новим законом в усіх власників авто на єврономерах було три місяці, коли можна було користуватися пільговою ставкою, і ще кілька місяців — коли за порушення Митного кодексу не треба було нести відповідальності (нікого не штрафували).

Юрист Олександр Плахотник нагадує: у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який мав відтермінувати введення штрафів на 180 днів. Автор документа — нардеп Юрій Дерев’янко. Щоправда, поки що законопроект лише вивчають у профільному комітеті. А до штрафів залишилося трохи більше тижня, тому існує велика ймовірність того, що він залишиться у статусі “проекту”.

"Євробляхери" готують протести: штрафи на порозі

“Авто Євро Сила” розраховує на вплив масових протестів. Мовляв, якщо 15 травня збереться велика кількість “євробляхерів”, парламент буде змушений прислухатися. А якщо це не спрацює, обіцяють “стояти до кінця”. “Ви можете чекати, сидіти вдома, але повірте, все залежатиме від кількості людей, які будуть під Верховною Радою”, — звертаються представники “Авто Євро Сила” до власників “євроблях”.

Щонайменше один раз домогтися перегляду правил активістам уже вдалося. Під їхнім тиском розробили вже чинний закон, що знизив акцизи. Щоправда, тоді проблема дійсно існувала і, як зазначають самі законодавці, високі акцизи нібито захищали український автопром, який не міг конкурувати з імпортним навіть із урахуванням високих цін. Зараз же в Україні дозволили ввозити б/в автомобілі практично будь-якого року випуску. А якщо вчасно його розмитнити, то ще й акциз буде зі знижкою 50%.

Дивіться відео за темою:

Проблема “євробляхерів”, вважає один із легальних перевізників авто Єгор Кузьмін — їхня кількість. Лише за даними ДФС половина власників таких авто (близько 218 тисяч) уже розмитнили їх за пільгою. Напередодні штрафів масове ввезення “єврономерів” призупинилося. А щоб тиснути на парламент, їм треба показати масовість.

“Якщо ми хочемо взагалі вбити легальний імпорт, звісно, треба йти їм на поступки. Ви подивіться, хто заробляє на “євробляхах”? Це ж величезний потік. Час уже припиняти. Знизили акциз — молодці. Тепер же треба і контролювати. І вже є результат. Зараз вже люди відразу звертаються і питають: “А розмитнити допоможете?”, — розповідає Кузьмін.

Які покарання

Наразі поліція не може просто так зупинити машину на єврономерах. І відсутність української реєстрації ще не дає права перевіряти документи. Але така ситуація триватиме лише до 22 травня. Вже за тиждень правоохоронці зможуть отримувати інформацію з бази даних митної служби і перевіряти, чи не порушив водій на єврономерах терміни перебування в країні.

Більше того, навіть якщо автомобіль не належить водію, за законом покарати можна навіть того, хто просто керує нерозмитненим авто. Поліція вже зараз готується до набуття чинності новими нормами закону.

Які штрафи вводять:

• за водіння машини на єврономерах — 8 500;

• повторне за рік водіння “євробляхи” — 17 000 грн і заборона на водіння протягом року;

• якщо затримав розмитнення на термін до 1 доби — 170 грн;

• від 1 до 10 діб — 340 грн;

• від 10 до 20 діб — 8 500;

• від 20 до 30 діб — 85 000 грн;

• від 30 діб — 170 000 грн.

До речі, всього, за даними ДФС, в Україні залишилося близько 260 тисяч “євроблях”. Якщо хоча б десяту частину з них оштрафують за перевищення термінів перебування більш ніж на місяць, бюджет може поповнитися на 4,4 млрд грн.

NEWSZAXID.INFO telegram