Які дороги в Україні можуть стати платними?

0
249

Три магістралі можуть стати першими платними дорогами у країні.

Про це повідомляє портал “Auto24”.

Разом зі Світовим банком (однією з найбільших у світі організацій, що надають допомогу з метою розвитку, до складу Світового банку входить 189 держав, офіс знаходиться у США (Вашингтон) “Укравтодор” (Державне агентство автомобільних доріг України) проаналізував 10 доріг, котрі можна вдосконалити або перебудувати, виділивши три перспективних напрямки, які можуть стати першими платними дорогами України.

Одним з таких напрямків може стати дорога, що сполучає Київ та Білу Церкву. Голова державного підприємства “Укрдорінвест” Олена Криворучко розповіла, що на будівництво нової дороги за маршрутом Київ – Біла Церква потрібно 535 мільйонів доларів та три роки. Для інвесторів будівництво платної дороги – не надто вигідне вкладення, оскільки, за попередніми підрахунками, повертати вони зможуть лише трохи більше 5% на рік.

Другий перспективний варіант – ділянка дороги Львів – Краковець протяжністю у 60 км. На будівництво нової дороги тут знадобляться 290 мільйонів доларів і два роки.

Останнім у списку, але не за значенням, є магістраль Львів – Тернопіль, котру можна розширити з двох смуг до чотирьох. На це знадобиться 293 мільйони гривень і близько трьох років, – повідомляє “Auto24”.

Щодо цін на проїзд платними автодорогами, то вони, як вважають експерти, будуть залежати від інвесторів і локації. При цьому концессіонери пропонуватимуть різні тарифні плани – наприклад, суттєві знижки для тих, хто користується дорогою часто. Приміром, проїзд дорогою Київ – Біла Церква (приблизно 60 км) може коштувати, як 2-4 літри бензину, тобто від 60 до 120 грн.

Фото: Autonews.ua 

NEWSZAXID.INFO telegram