Як українці реагують на п’яного водія: експеримент “Сьогодні”

0
430

З початку року в Україні збільшилася кількість аварій і постраждалих. Тільки за останні 10 днів поліція зареєструвала на українських дорогах 67 тисяч порушень. Понад три тисячі з них – водіння в стані алкогольного сп’яніння.

“Сьогодні” провели експеримент, щоб перевірити, як люди реагуватимуть на п’яного водія. В рамках перевірки кореспондент сів за кермо з пляшкою з-під пива. У неї налита звичайна вода, але оточуючі про це не здогадуються. Крім того, водій робить вигляд, що серйозно п’яний.

Перша спроба закінчується невдачею: жінка звертає увагу на стан водія, але проходить повз. Подальші спроби теж стали провальними. Жоден зі столичних пішоходів не зробив зауваження п’яному водієві з пивом.

В “Укртрансбезпеці” тим часом зазначають: водії “під градусом” – головна проблема вітчизняних доріг.

“Щосекунди на дорогу може вискочити дитина, собака, та хто завгодно. Тому повинна бути максимальна концентрація. А, наприклад, 100 грамів горілки або 200 грамів вина можуть вплинути на безпеку водіння”, – говорить заступник директора науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ Україна Юрій Чорний.

Як підкреслює експерт з безпеки Руслан Болгов, зупиняти п’яних водіїв, які рвуться за кермо, потрібно. Але робити це слід з обережністю.

“Ви повинні оцінити обстановку, побачити, наскільки людина поводиться адекватно, агресивна вона чи ні… Тому що вона може свій рівень агресії виплеснути на вас”, – попереджає експерт.

Якщо людина поводиться спокійно, спробуйте умовити її відкласти поїздку.

“Потрібно спробувати переконати її, що на дорогах можуть бути діти, мовляв, який ви приклад подаєте, ви можете потрапити в аварію і нашкодити самому собі… Тобто певні фрази, які можуть впливати на людину”, – радить Болгов.

Якщо ж порушник агресивний і не слухає ваших порад – викликайте правоохоронців і все фіксуйте на телефон. У такому разі не можна пробувати зупинити п’яного водія самостійно.

NEWSZAXID.INFO telegram