Вареники – одна з найвідоміших та улюблених страв української кухні. Вареники зазвичай готують з прісного тіста, з додаванням різних начинок (картопляної, сирної, капустяної і т. д.) і подальшим відварюванням одержані невеликих виробів. На перший погляд готувати цю страву дуже просто, але і тут є підводні камені – хороші вареники виходять не у всіх і не завжди. Для приготування смачних вареників дуже важливо, щоб оболонка з тіста була одночасно міцною (добре тримала начинку) і в той же час залишалася ніжною і була добре проварена (не сира). Для тих, хто не має часу самостійно ліпити вареники вдома, є можливість замовити справжні домашні вареники через Інтернет! https://fayni-pyrohy.com.ua/
Для того, щоб зробити такі вареники, потрібно знати деякі секрети їх приготування. Тісто не повинно бути розкатане дуже тонко. Тісто для вареників потрібно замішувати на крижаній воді, і бажано в прохолодному приміщенні подалі від плити. Щоб тісто швидко не обвітрювалися, обрізки і не використовується тісто слід прикривати рушником або накривати мискою.
Наступний важливий момент – це приготування начинки таким чином, щоб вона при прогріванні не виділяє рідину, яка б приводила до прориву тіста. Для цього для приготування вареників з сиром, останній попередньо відварюють в киплячій воді, ретельно віджимають і змішують з жовтками. З цією ж метою з вишень видаляються кісточки, а самі ягоди витримуються тривалий час в цукрі. Виділився з вишні сік зливають кілька разів. Вареники з такою начинкою нізащо не розваляться.
Правильне тісто і начинка ще не гарантія успіху – важливо добре заліпити краї вареників і правильно їх зварити. Секрет успішної варіння полягає в тому, що потрібно взяти широку, не високу каструлю, варити вареники в надлишку води при помірному кипінні.
Тісто для вареників:
Для приготування найпростішого тесту для вареників просіяне борошно (пшеничне або пшеничне наполовину з гречаною) з’єднують з охолодженою водою і яйцями, додають сіль. Існує також заварний спосіб (теплової) приготування тіста для вареників. На 3 Напівкруглі варенікістакана пшеничного борошна (краще брати тонкого помелу) потрібно взяти від 0,5 до 0,75 склянки води, 2 яйця і 0,5 ч. Ложки солі. Потрібно замісити круте, але не дуже щільне тісто. Тісто для пісних вареників готують тільки на воді (225 мл.), До якої додають просіяне борошно (350 м) і сіль. Деякі рецепти приготування тіста для вареників припускають використання молока, кефіру, картопляного крохмалю. Використання крижаної води благотворно впливає на якість отриманого тесту – воно не так швидко сохне при ліпленні і стає більш еластичним. При приготуванні яєчного тіста для вареників – використовується більша кількість яєць, ніж для замішування звичайного.
Не слід класти занадто багато начинки, так як це може привести до розтягування тіста і його прориву при варінні. Не потрібно робити місце з’єднання країв заготовки набагато товщі решти тіста. В іншому випадку шов погано провариться і буде занадто товстим і не смачним.
При варінні вареники повинні відчувати себе вільно, тому варять їх в підсоленої води. Солі повинно бути додано досить – 1 ч. л. на 3 склянки води. Вареники закладають в киплячу воду і виймають за допомогою шумівки, після того як вони спливуть на поверхню (через 5-10 хвилин в залежності від начинки). Готові вареники поливають розтопленим вершковим маслом, щоб вони не злиплися. Подавати вареники слід в гарячому вигляді, остигаючи, вони втрачають в смаку.