Як правильно “витягти” зі снігу буксуючий автомобіль?

0
545

Якщо при буксуючих колесах довго тиснути на акселератор, машина зариється так, що допомогти водієві зможе тільки тракторист.

Відчайдушно буксуючий в снігу автомобіль – картина досить типова для зимових умов. Але чи завжди сам водій  та той, хто намагається йому допомогти, знають, що потрібно робити?

Кілька порад зібрали журналісти порталу “Auto.24.tv.ua”.

  • Якщо при буксуючих колесах довго тиснути на акселератор, машина зариється так, що допомогти водієві зможе тільки тракторист.
  • Розкажіть водієві, як застосувати розкачку, або вкажіть на бруствери снігу, які потрібно прибрати з-під коліс машини. Перед усіма чотирма колесами має бути хоча б по півметра чистого простору.
  • Якщо причина буксування – слизька поверхня під колесами, буває досить просто підштовхнути буксуючу машину, щоб вона зрушила з відполірованого шинами місця. Часто для цього вистачає сил однієї людини.
  • Коли машина лягає “на живіт”, а колеса – “висять у повітрі”, найнадійніше – видалити сніг з-під неї, щоб колеса знову надійно обперлися на грунт. Це не найпростіша операція, оскільки потрібна лопата або відповідна палиця (гілка), час і фізична готовність простояти з чверть години на колінах.
  • Якщо буксуванням водій ще не вигріб весь сніг (грунт) з-під коліс, можна спробувати одночасно з включенням першої (задньої) передачі підштовхнути автомобіль руками.
  • Якщо машина з низьким кліренсом лежить днищем на снігу або болоті, підштовхування навряд чи допоможе – потрібна лопата або щось подібне.

  • Витягати машину, що застрягла в снігу, піску або болоті краще за допомогою еластичної динамічної стропи. Звичайний трос тут навряд чи допоможе – він легко порветься.

Майте на увазі: буксуючий автомобіль може рухатися не тільки вперед-назад, але і в сторони. Тому в ході “рятувальної операції” остерігайтеся, щоб автомобіль, який може зміщуватись в бік, не придавив когось із людей до сусідньої машини, будівлі, дерева, стовпа.


Чим менш досвідчений водій за кермом, тим більша ймовірність, що під час борсання в снігу або болоті він ненавмисно пошкодить свою і вашу машини. Так що будьте обережні і залишайте йому і собі побільше простору для маневру.

Фото: Автомобільний сайт. Клуб автолюбителів.NEWSZAXID.INFO telegram