Як їхати з кондиціонером і не захворіти — поради експертів

0
337

Літня спека набирає обертів. До кінця червня синоптики прогнозують здебільшого сонячну погоду з плавним ростом температури до +30.

За таких умов чи не кожен автомобіліст мріє їхати з кондиціонером. Надто це стосується жителів великих міст, де чіллер в спекотних заторах стає рятівним оазисом. Та варто бути обачним, адже цей охолоджувальний пристрій здатен відправити вас на тиждень на лікарняний з температурою, “горлом”, нежиттю.

“Літо смажить не на жарт. Буває розпечений сонцем заскочив в машину, хутко до кондиціонера, бо ж, бачте, прохолоди хочеться, і на тобі — ангіна, – розповідає Євген Середницький, директор школи контраварійного водіння “Корда Профі”. – Люди часто хворіють через необережне користування кондиціонером.

“З кліматайзером треба бути обережним. Чи не головний мінус кондиціонера — він не розподіляє потоки “холоду” безпечно. Він не регулює температуру відносно термічних особливостей навколишнього середовища.

Зазвичай, я направляю холодні потоки чіллера донизу, в ноги. Адже якщо ногам буде прохолодно, то й все тіло охолоне. Якщо кондиціонер віятиме прямо в обличчя — ризикуєте занедужати. І не тільки на застуду. Кон’юнктивіт, запалення слизової оболонки ока – в переліку найпоширеніших проблем, що чекають на необачних автокористувачів”.

Між тим, перед початком руху, автомобільний експерт рекомендує виставити примусову циркуляцію повітря в транспортному засобі на внутрішній обдув. Це дає змогу салону охолонути швидше. Разом з тим можна привідкрити вікна, щоб “застіяне” повітря вийшло. Потім слід вікна зачинити і активувати прийом повітря ззовні.

“Користуйтесь 1-2-ою швидкістю кондиціонера. В нових авто, делікатні режими кліматичної техніки звуться “soft”. Вмикати максимальні швидкісні режими – не варто. Охолоджуйтесь плавно, поступово, щоб тіло адаптувалось, звикало до температури. Тим більше, якщо ви, на спекотному шляху, часто бігаєте з авто на вулицю. Різкий термічний контраст може погано вплинути на ваше здоров’я.

Між тим, вберегти пасажира машини може бортовий клімат-контроль. Автоматика здатна розподіляти потоки повітря так, що шанс захворіти — мінімалізується”, – розповів Євген Середницький.

Про механіку захворювання від кондиціонера і поради щодо користування цим пристроєм пише виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України, Уляна Супрун.

“Позитивні ефекти від використання кондиціонера очевидні: особистий комфорт і зниження ризиків отримання теплового удару.

Найпоширеніші негативні симптоми, про які повідомляли учасники досліджень, включали виникнення кашлю, подразнення слизової оболонки, труднощі з диханням, головний біль та втому.

Ці симптоми також пов’язують із так званим синдромом закритих приміщень. Якщо ви довго перебуваєте в закритому просторі, це справді може виникати. Важливо частіше провітрювати приміщення та виходити на подвір’я. Свіже повітря, навіть в спекотну погоду, необхідне для організму.

Кондиціонер не є чимось небезпечним. Проте дуже важливо користуватися ним правильно, – каже чиновниця. – Кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду. Існують дослідження, які вказують, що брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок – сприяють розвитку респіраторних інфекцій.

Вчасно робіть техобслуговування кондиціонера та обов’язково слідкуйте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або ж замінити на нові”.

Щодо різкого перепаду температур застерігає й лікарка. Супрун каже, що головне правило використання кондиціонера – не перестаратися. Коли ви заходите в кімнату, у вас не має бути відчуття, ніби ви потрапили на Північний полюс взимку. Вам повинно бути нормально, комфортно. Тому коли ви прийшли з вулиці і хочете охолодитись, не ставте одразу дуже низьку температуру. Знижуйте її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням та вулицею. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі.

“Уникайте сидіння під сильним струменем повітря. Коли воно дме в одну точку, наприклад, область шиї чи обличчя, це може викликати запалення м’язів або нервів.

Не забувайте, що свіже повітря необхідне, тому провітрюйте приміщення, коли вимикаєте кондиціонер. В період спеки пийте достатньо води, носіть легкий одяг”, – розповіла Уляна супрун на своїй сторінці у Facebook.

NEWSZAXID.INFO telegram