Я вважаю себе успішним Генеральним прокурором, – Луценко

0
671

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що за три роки Генпрокуратура передала до судів 6438 справ, що стосуються корупції.

Про це він сказав в інтерв’ю “theБабель“, яке вийшло 17 квітня, передає Цензор.НЕТ.

“Правоохоронна система ділиться на дві нерівні частини. Перша – ГПУ з її функцією процесуального керівництва й органи, за якими вона наглядає. Прокурори слідкують за тим, щоб законно діяли поліція, фіскальна служба, СБУ і, з недавнього часу, Державне бюро розслідувань (ДБР). Раніше слідство вела прокуратура, тепер цієї функції у неї немає; у неї залишилася лише функція “процесуального керівництва та нагляду”. Друга частина системи, яка не залежить від ГПУ, – Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро (НАБУ). САП здійснює процесуальне керівництво тільки однією структурою – НАБУ. Сенс їхнього створення був у тому, що прокуратурі в потоці пограбувань, розбою, убивств і хуліганки важко фокусуватися на головному для України – на покаранні держслужбовців категорії “А”, тобто чиновників від заступника губернатора і вище. Цим з 2016 року займається НАБУ, яке очолює Артем Ситник. Глава САП Назар Холодницький – формально мій заступник. Але за законом мені заборонено не тільки давати йому завдання, але й отримувати від нього інформацію. Моїм заступником його зробили формально, тому що тільки заступник генпрокурора може підписувати деякі процесуальні рішення”, – розповів він.

“Що ми маємо в результаті цих двох систем? Я вважаю себе успішним генеральним прокурором. Тому що за три роки ми передали до судів 6438 справ корупціонерів категорії “Б”. Отримали вироки з 2876 справ, повернули активів приблизно на 112 мільярдів гривень. Що відбувається з категорією “А”, підслідною САП і НАБУ? До суду передано, якщо я не помиляюся, близько 200 справ, вироків – нуль. Повернення грошей державі – 450 мільйонів гривень. За три роки. Можна сказати: молодий орган, йому всі заважають. А мені всі допомагають? Ще можна сказати, що суди погані. А в мене кращі? У мене Печерський суд, а в них Солом’янський – вони однакові. Я не кажу, що НАБУ потрібно ліквідувати. Я один зі співавторів закону про НАБУ. Просто потрібно розмежувати керівників та інституції. [Керівник НАБУ] пан Ситник явно неефективний. Не дати за три роки жодного вироку – це треба постаратися”, – додав Луценко

“Давайте згадаємо справу Розенблата. Це ідеальний приклад – для таких справ і створили НАБУ. Секретні агенти впроваджуються до депутатів, міністрів, губернаторів і фіксують хабар. З часів операції “агента Катерини” минуло півтора року. Ви чули хоч про одну ще?” – акцентував Генпрокурор

“Тому що результат залежить від оперативних служб. Для Генпрокуратури це поліція та СБУ. Поліція дає шість із десяти хабарів, відділ “К” СБУ – інші чотири. Щодня вони фіксують від трьох до семи хабарів. У п’ятницю буває більше – чомусь це улюблений день хабарників. Іноді доходить до вісімнадцяти. Я розумію, що НАБУ не може так багато фіксувати, тому що в них категорія “А”. Але все залежить від детектива. У прокуратури немає оперативних співробітників. Прокурор лише фіксує процес і супроводжує його. [Голова САП Назар] Холодницький не може самостійно, без НАБУ дати результат. Якщо за півтора року секретні агенти не спрацювали жодного разу за категорією “А”, які питання до Холодницького? Якщо НАБУ не несе яйця, у САП яєчні не буде”, – резюмував Луценко.

Луценко був призначений Генеральним прокурором 12 травня 2016 року.

NEWSZAXID.INFO telegram