Водіям дозволили показувати договори про “автоцивілку” зі смартфонів і планшетів

0
586

Підтвердити наявність ОСЦПВ стало простіше через постанову Кабміну

Фото: Олександр Яремчук, “Сегодня”

Українським водіям дозволили підтверджувати наявність договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАЦВ) копією договору електронного договору. Копія може бути як паперової, так і безпосередньо електронною – на екрані гаджета. Зміни передбачені урядовою постановою № 258 від 27 березня 2019 року.

“Рішення уточнює перелік документів, які підтверджують наявність страхового захисту, … і впроваджує можливість підтвердити наявність внутрішнього електронного договору ОСАЦВ відомостями в єдину централізовану базу даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України”, – відзначили в Кабміні.

Право вимагати такі документи є у підрозділів Національної поліції. У разі такого запиту наявність договору можна підтверджувати самостійно роздрукованою на папері копією або з екрана гаджета, наприклад, смарфона.

Як відомо, онлайн-оформлення договорів ОСАГО ввели в Україні  з лютого 2018 року. Такі договори оформляються онлайн і реєструються в єдиній базі. Але механізм перевірки до прийняття нинішнього рішення, був відсутній.

Нагадаємо, відсутність страхового поліса загрожує водієві штрафом від 425 до 850 гривень. А в разі ДТП з його провини з водієм, який має страховку, потерпілому виплачується компенсація витрат з фонду МТСБУ

При цьому все одно кожна третя ДТП в Україні відбувається з водієм без страховки.

NEWSZAXID.INFO telegram