В Україні показали сучасну модель нового Запорожця

0
617

ЗАЗ-965 “Запорожець”, легендарний мікролітражний автомобіль, що випускався з 1960 по 1969 роки, може пізнати нове життя. Випускник Харківського автодорожнього університету (ХНАДУ), 27-річний дизайнер Роман Прядько представив своє бачення «народної» моделі у новому поколінні, інформує UkrMedia.

Автомобіль отримав назву ZAZ-965-NewERA. Проект близький за духом таких автомобілів, як Fiat 500, Citroen C3 Pluriel, Mini Cooper Hatch III, Volkswagen Beetle III.

За заявою автора, в проекті збережено стиль бренду, і в той же час він інтерпретований по-своєму. Головною зміною стало перенесення двигуна на передню частину кузова, що спрощує систему охолодження. Також одним з основних елементів впізнаваності екстер’єру можна виділити «зябра» на боковинах кузова, які в оригінальній версії служили вентиляційними отворами, натомість їм встановлені прорізи для відведення повітря з салону автомобіля. Що сказати, стильно і функціонально.

В Україні показали сучасну модель нового Запорожця.

В Україні показали сучасну модель нового Запорожця.

Інтер’єр несе такий же підхід до стилю та функціональності автомобіля. Основними елементами, які кидаються в очі, є: двухспицеве рульове колесо, комбінація приладів в ретро стилі, три круглих функціональних клавіші на центральній консолі, нижче яких розташувалася кнопка запуску двигуна СТАРТ/СТОП, доповнює образ горизонтальна лінія з плавним загином вниз, яка функціонально стилізована під центральні і бічні повітродувки.

В Україні показали сучасну модель нового Запорожця.

За задумом розробника, нова модель належить до малого класу «В», завдяки своїм габаритам – 3825 x 1630 x 1550 мм, і колісній базі – 2320 мм Салон вміщає вільно двох дорослих осіб спереду, а на задніх сидіннях будуть відчувати себе комфортно тільки діти (або два дорослих для короткої поїздки). Покупцями такого автомобіля Роман бачить хлопця або дівчину віком 25-35 років або молоду сімейну пару.

В Україні показали сучасну модель нового Запорожця.

Компонувальна схема проекту передбачає декілька варіантів силових установок: як ДВС, так і електромотори з літій-іонними батареями.

У процесі розробки форми моделі, був розроблений макет з пластиліну, масштабом 1:5, який сприяв пошуку стилю в обсязі.

Залишається сподіватися, що такий цікавий автомобіль ми все ж побачимо на дорогах. І якщо не в масовій кількості, то хоча б в одиничних екземплярах.

 
NEWSZAXID.INFO telegram