В Україні почнуть тестувати 5G для «розумних» доріг

0
402

Міністр інфраструктури Володимир Омелян анонсував запуск пілотного проекту щодо впровадження технологій 5G в рамках проекту «Інтернет речей на дорогах на базі технології п’ятого покоління 5G» вже з 25 квітня, інформує Ukr.Media.

За словами Омеляна, методи впровадження системи 5G на українських дорогах обговорювалися ще в минулому році на зустрічі з компанією Nokia в Берліні.

«Наша головна мета полягає в тому, щоб дороги були розумними, тобто такими, які інтегрують транспортну інфраструктуру в одну інтелектуальну мережу, забезпечуючи комфорт і безпеку користувачів», — заявив міністр інфраструктури.

Міністр інфраструктури переконаний, що запуск проекту інформаційної мережі вирішить проблеми безпеки руху на дорогах шляхом моніторингу та аналізу потоків транспорту.

За словами Омеляна, для реалізації проекту «Інтернет речей на дорогах на базі технології п’ятого покоління 5G» сьогодні з міжнародними партнерами був підписаний меморандум. Відразу після підписання планується перейти до активної фази його реалізації.

Міністр зазначив, що на сьогодні вже почалися роботи по обладнанню ділянки на трасі Е01, що є першим кроком для перетворення українських доріг в «розумні».

Пілотний проект був облаштований на ділянці дороги — 21-й км Дніпровського шосе. Незабаром розпочнеться збір інформації на базі діючої технології LTE, а з другого півріччя 2019 року за допомогою 5G.

 

Другий етап впровадження проекту передбачає покриття технологією окремої траси, а потім його реалізація на всіх дорогах міжнародного значення.

“Вже 25 квітня планується офіційний запуск, демонстрація обладнання в дії і початок збору статистичних даних з метою підвищення рівня безпеки на дорозі”, — сказав міністр.

NEWSZAXID.INFO telegram