В Україні більше немає церков Московського патріархату.

0
816

Нещодавнє рішення синоду Вселенського патріархату скасувало юрисдикцію Російської церкви над українським єпископатом, відтак нині всі православні архієреї України вважаються служителями Вселенського престолу, незалежно від того, до якої з трьох церков Київський патріархат, Московський патріархат чи Українська автокефальна православна церква) вони належали раніше, і повинні чекати на директиви Константинополя щодо своїх подальших дій, вважають у Вселенському патріархаті Константинополя, – про це повідомляє “ВВС Україна”.

Протягом найближчого часу Вселенський патріархат скличе Об’єднавчий собор, який створить церкву під назвою “Православна церква в Україні”, – саме вона отримає томос про автокефалію (грамоту про незалежність) від Константинополя (де знаходиться “керівництво” православної церкви – прим. ред.) і стане єдиною канонічною церквою в державі. Запрошення до участі у цьому соборі отримають усі православні єпископи, які перебувають в України, незалежно від того, до якої церкви вони належали раніше. Про це заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, доктор богослов’я архієпископ Тельміський Іов (Геча).

Своїх же “братів” з Російської церкви він закликає повернутися до єднання зі Вселенським патріархатом (Константинополем – прим. ред.) та припинити погрожувати розколом у православ’ї. Звинувачення на адресу Константинополя в розколі, які нині лунають з Москви, архієпископ Іоввважає необґрунтованими та такими, що базуються на незнанні церковних канонів.

“Кожен Президент України, крім Віктора Януковича, приїжджав на Фанар (до стамбульської резиденції Константинопольського патріарха) і просив про автокефалію”, – кажеархієпископ.

Вирішальним фактором у прийнятті рішення про автокефалію православної церкви для України стала війна та безперервні страждання багатьох людей –  зазначають в Константинополі.

Формально в Україні ще з початку 1990-х років існують три православні церкви, дві з яких не визнані світовим православ’ям. Йдеться про церкву Київського патріархату та Українську автокефальну церкву. До цього часу Константинополем визнавалася лише одна православна церква в Україні – Московського патріаріхату, – пише ВВС.

У 1686 році в силу політичної ситуації, яка тоді склалася, Константинополь передав українську  митрополію в управління Російській церкві.

Але тепер церкву Московського патріархату в Україні офіційно скасовано.

“З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні згідно з цим рішенням синоду де-факто є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер мають чекати директиви Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування”, – підводить підсумок архієпископ Іов.

Фото: Комсомольская правда в Беларуси

NEWSZAXID.INFO telegram