У ТАК ЗВАНІЙ СПРАВІ ( РОТТЕРДАМ+) ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ 6 ОСОБАМ ,ЗОКРЕМА КОЛИШНЬОМУ ГОЛОВІ ТА ЧЛЕНУ НКРЕКП

0
712

 

У четвер, 8 серпня 2019 року, за процесуального керівництва прокурорів #САП детективами #НАБУ повідомлено про підозру 6 особам, серед яких колишні Голова та член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП, Комісія), зловживання яких завдали понад 18 млрд 868 млн гривень збитків.

В рамках розслідування кримінального провадження, яке здійснювалось детективами НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП та за оперативної підтримки підрозділів Служби безпеки України, встановлено, що колишні Голова та член Національної комісії, діючи за попередньою змовою групою осіб разом з іншими службовими особами Комісії та за пособництва службових осіб підприємств приватного сектору економіки, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби та з метою одержання неправомірної вигоди Генеруючими компаніями теплових електростанцій (далі – ГК ТЕС), розробили та прийняли необґрунтований регуляторний акт, реалізація якого завдала споживачам понад 18 млрд 868 млн гривень збитків.

Так, у березні 2016 року службовці прийняли постанову № 289 НКРЕКП «Про затвердження Порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії», в якій нормативно закріпили заздалегідь необґрунтовану Методику з визначення вартості енергетичного вугілля, що використовується зазначеними суб’єктами теплової генерації під час виробництва електричної енергії – так звана «формула Роттердам+», створивши умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії в Оптовий ринок електричної енергії.

Зазначені особи, забезпечивши кожен в своїй мірі прийняття Комісією необґрунтованого регуляторного акту та його подальшу реалізацію в період з травня 2016 року по грудень 2017 року, досягли поставленої мети та зробили можливим одержання впродовж вищезазначеного періоду часу неправомірної вигоди ГК ТЕС, що завдало матеріальної шкоди постачальникам електричної енергії внаслідок завищення прогнозованої та фактичної оптової ринкової ціни на електроенергію, надмірної сплати грошових коштів постачальниками (споживачами) у зв’язку із включенням у вартість енергетичного вугілля необґрунтованих витрат з фрахту й перевалки на усі обсяги використання.

Наразі у вказаному провадженні повідомлено про підозру 6 особам в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, тобто у зловживанні службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для інших юридичних осіб використанні службовою особою влади та службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки.

Безпосередньо підозра вручена 2 особам – начальнику управління енергоринку НКРЕКП та чинному директору ДП «Оператор ринку», який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП.

Чотирьом підозрюваним, які наразі перебувають за межами України, повідомлено про підозру в порядку, визначеному КПК України, та викликано до детектива для проведення слідчих та процесуальних дій.

Детективи, за погодженням з прокурорами САП, клопотатимуть про застосування стосовно підозрюваних запобіжних заходів з урахуванням обставин кримінального правопорушення, розміру завданих збитків, ролі та особистого майнового стану кожного підозрюваного.

Досудове слідство у провадженні триває, перевіряються інші обставини вчинення кримінальних правопорушень, встановлюється причетність до їх скоєння інших осіб, а також вживаються заходи для забезпечення відшкодування завданої шкоди.

NEWSZAXID.INFO telegram