У суді почали оголошувати обвинувальний акт щодо розкрадань на Львівському бронетанковому заводі

0
666

Прокурори САП розпочали оголошувати обвинувальний акт у справі за фактом розтрати 14 млн гривень бюджетних коштів під час поставки двигунів для бронетехніки центральному бронетанковому управлінню ЗСУ – так звана справа Львівського бронетанкового заводу.

Про це йдеться на сторінці САП у Фейсбук.

У Солом’янському районному суді міста Києва продовжується розгляд кримінального провадження про обвинувачення п’ятьох осіб, а саме директора ДП «Львівський бронетанковий завод», його заступника, начальника Центрального бронетанкового управління Збройних сил, керівника одного з відділів цього управління та засновника ТОВ «Булет Лайн», в розтраті бюджетних коштів під час поставки ДП «Львівський бронетанковий завод» двигунів для бронетехніки Центральному бронетанковому управлінню Збройних Сил України, що заподіяло збитків на суму понад 14 млн гривень.

Зважаючи на відведений для засідання час, прокурорами САП оголошено 17 аркушів обвинувального акту у вказаному кримінальному провадженні.

Наступне судове засідання призначено на 27 травня 2019 року.

Нагадаємо, під час досудового розслідування встановлено, що ДП «Львівський бронетанковий завод» виграв конкурсні торги на поставку Центральному бронетанковому управлінню Збройних Сил України (ЦБТУ ЗСУ) нових двигунів В-46-6. За документами, «ЛБТЗ» придбав у ТОВ «Булет Лайн» і поставив ЦБТУ ЗСУ 40 двигунів. Зібрані слідством докази свідчать про те, що насправді двигуни надійшли на завод від третьої сторони без жодних документів; договір із ТОВ був фіктивний, а двигуни – не новими, а такими, що були у використанні. До того ж, ці самі двигуни у 2008–2009 вже були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міністерства оборони України.

За результатами проведення низки експертиз – економічної, комплексної судової автотехнічної, трасологічної, товарознавчої експертизи двигунів – слідство уточнило розмір збитків, завданих державі через корупційне правопорушення. Вони перевищують більш ніж 14,15 млн грн.

Розслідування вказаних фактів детективи НАБУ розпочали у листопаді 2016 року.

Про підозру особам, причетним до реалізації корупційної схеми з закупівлі двигунів, повідомлено 14 липня 2017 року.

У червні 2018 року, перебуваючи у Львові Артем Ситник заявив, що невдовзі справу Львівського бронетанкового заводу передадуть до суду. І справді, суд розпочався у липні 2018 року.

NEWSZAXID.INFO telegram