редакціїУкраїна і Світ Власники електрокарів отримають нові номера, знаки і права

0
670

Із 1-го січня 2020 року набув чинності закон, який допоможе власникам електрокарів. Про це повідомляють у Патрульній поліції Черкаської області.

По-перше, цей закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та закону “Про дорожній рух”, які дозволять законодавчо захистити право водіїв, транспортні засоби яких оснащені електричними двигунами, на доступ до зарядних станцій для електромобілів.

По-друге, законом доповнено нові частини статті 122 КУпАП та 152-1 КУпАП. Тепер зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень).

А паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень).

По-третє, передбачається введення для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, спеціальних номерів із зеленим кольором шрифту, а також запровадження нових дорожніх знаків: “Для електромобілів”, “Крім електромобілів”, “Станція зарядки електромобілів”.

NEWSZAXID.INFO telegram