Програма новорічно-різдвяних святкувань у Львові

0
875

Попри те, що до Нового року та Різдва ще місяць очікувань, святкування зимових свят у Львові розпочинається на початку грудня і триває до середини січня. У центрі відкривають ярмарку та хатинки святого Миколая, «запалюють» головну ялинку та організовують майстер-класи, щоб підготуватись до свят.

Гаслом цьогорічних святкувань є «Тепле Різдво у Львові». За задумом організаторів, кожен гість міста має відчути себе частиною великої львівської родини.

Напередодні гучних святкувань ZAXID.NET уклав програму найцікавіших новорічно-різдвяних заходів.

Ярмарки, ялинка та святий Миколай

Новорічно-різдвяні заходи у Львові розпочинаються ще на початку грудня. 7 грудня у місті відкриють Різдвяний ярмарок. Окрім традиційних локацій на площі Ринок та проспекті Свободи, з 14 грудня ярмарок також вперше буде працювати на площі перед Центром Довженка на Сихові.

Цьогоріч у рамках Різдвяного ярмарку відкриють дві хатинки святого Миколая: 7 грудня її відкриють біля Оперного театру, а 16 грудня – на Сихові.

9 грудня у Шевченківському гаю відбудеться майстер-клас із виготовлення різдвяних звізд.

15 грудня львів’янам пропонують зустріти скандинавське Різдво. Під час зустрічі працюватиме майстерня з виготовлення святкових прикрас та іграшок. Відвідувачі також зможуть дізнатись про скандинавські різдвяні традиції. Захід організовує Українсько-Скандинавський центр.

18 грудня, напередодні Дня святого Миколая, на площі перед Оперним театром відкриють центральну міську ялинку. Під час урочистої церемонії пластуни також передадуть громаді міста Вифлеємський вогонь миру. У цей день на площі Ринок також відбудеться льодове шоу на ковзанці.

25 грудня о 19:00 на площі Ринок відкриють шопку із двометровими дерев’яними скульптурами, а у дворику Ратуші відбудеться святковий концерт.

Також 25 грудня о 15:00 у органному залі звучатимуть різдвяні мелодії, у львівській опері о 19:00 відбудеться різдвяний концерт гурту Kurbasy, а у театрі імені Марії Заньковецької о 17:00 та о 19:30 відбудуться різдвяно-новорічні концерти Grand Christmas від оркестру Lords of the Sound.

29 грудня 0 15:00 у будинку органної і камерної музики буде концерт українських та польських колядок.

У останній день 2018 року о 23:00 на фасаді Оперного театру відбудеться 3D–мапінг, також на площі перед театром виступить гурт Лірвак.

Зустріти Новий рік також можна на вечірці у !FESTRepublic на вул. Старознесенській, 24. 31 грудня тут виступатиме команда гумористів «Загорецька Людмила Степанівна».

Коляда і звіздарі

У переддень Різдва, 6 січня, під звуки колядок на площі Яворського встановлять Дідуха.

Протягом трьох днів, 7-9 січня, Львів гучно святкуватиме Різдво у музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького (Шевченківський гай). Під час «Різдва у Гаю» відвідувачам пропонують долучитись до спільної коляди та майстер-класів.

На площі перед Оперним театром 7 січня о 19:00 відбудеться концерт Руслани.

8 січня центром Львова пройде традиційна Хода звіздарів.

У Оперному театрі 8 січня о 17:00 також відбудеться святковий концерт Піккардійської Терції.

12-13 січня на проспекті Свободи відбудеться конкурс льодових скульптур, темою цьогорічного конкурсу є «Львівське бароко».

13 січня у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбудеться благодійний родинний вечір «У Василя та Маланки». Під час заходу гості спільно колядуватимуть та частуватимуться традиційними українськими стравами. Благодійні внески (500 грн з особи) скерують на відкриття хірургічного відділення Шпиталю ім. Шептицького.

NEWSZAXID.INFO telegram