ПОЖЕЖА НА РІВНЕНСЬКІЙ АЕС. ЩО СТАЛОСЯ І ЧИ ІСНУЄ ЗАГРОЗА ДЛЯ ЛЮДЕЙ

0
486

Унаслідок займання

Пожежа на Рівненській АЕС: чи є загроза для населення та довкілля
на Рівненській атомній електростанції відімкнувся третій енергоблок. Пожежа неабияк наполохала людей, дехто навіть уже думав, як подалі тікати від атомки. Утім, на АЕС заспокоюють: палав автотрансформатор, жодної загрози чи наслідків для населення та природи немає, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Інформація про те, що горить атомка, миттю розлетілася навіть за межі України. Паніки додавала нещодавня річниця вибуху на Чорнобильській АЕС.

ВІДЕОПожежа на Рівненській АЕС: чи є загроза для населення та довкілля

Унаслідок займання відімкнувся третій енергоблок. Пожежа неабияк переполохала людей, дехто навіть уже думав як подалі тікати від атомки. Докладніше – у сюжеті.  

 

На Рівненській АЕС загорівся трасформатор
На Рівненській АЕС загорівся трасформатор

Рятувальники на Рівненській АЕС були за лічені хвилини. “Завжди є переживання. Після прибуття було встановлено, що є пожежа трансформатора”, – зазначив керівник чергової зміни оперативно-координаційного відділення пожежно-рятувального загону Сергій Гладкий.

Місцевим повідомили: причин для хвилювання немає. Рятувальники запобігли займанню мастила в трансформаторі, а його там – тонни. Та все ж внаслідок пожежі відімкнувся третій енергоблок. “Спрацював алгоритм. Спрацювали умовно машини, які вимкнули енергоблок. Персонал спостерігав, яким чином все відбувається”, – повідомив Петро Кратік, керівник управління інформації та зв’язків із громадськістю Рівненської АЕС.

Читайте також: Біля ЧАЕС із літака і вертольота гасили 20 гектарів охопленої полум’ям зони відчуження

Фахівці запевняють, що загрози для життя чи здоров’я людей через надзвичайну ситуацію – жодної. Заміри йдуть кожних 30 секунд. Інженер з радіаційної безпеки ГУ ДСНС Рівненщини Віталій Шахно щоранку вимірює радіаційний фон неподалік АЕС. Каже, від учора нічого не змінилося. За його словами, нормальний радіаційний фон до 0, 4 мікрозівер за годину, а вдень приклад показував 0.25 сотих мікрозівер за годину.

Через вимкнення енергоблоку збитки атомка таки понесе. Йдеться точно про мільйони гривень. “Якщо наразі один кіловат електроенергії, який виробляється на АЕС, складає приблизно 56 копійок, а блок мільйонник виробляє умовно біля 30 мільйонів кіловат. Треба множити”, – додав Петро Кратік.

Наразі на АЕС чекають дозволів, аби знову запустити третій енергоблок. Паралельно на атомці спеціальна комісія вивчає, чому ж зайнявся трансформатор. 

NEWSZAXID.INFO telegram