Порошенко у Львові: “Хрістос Васкрєс”, очікування під готелем та церковна агітація ( фото, відео)

0
396

У понеділок, 29 квітня, до Львова прибув Президент України Петро Порошенко разом з дружиною та сином.

Про це повідомляє кореспондент ІА “Вголос”.

Спершу Порошенко відвідав Личаківський цвинтар, де поклав квіти до могил борців за Незалежність України. Опісля – навідався до музею архітектури та побуту “Шевченківський гай”.

Фото: офіційний сайт Президента України

Далі – Порошенко о 15.40 год. у супроводі кортежу прибув на проспект Свободи, де на нього біля пам’ятника Тарасу Шевченку, вже чекали прихильники. Зазначимо, що на цей раз у Львові було не багато прихильників гаранта, як це зазвичай: вони лише частково обступили площу біля Шевченка. Проте незручності все ж були: через кортеж поліція перекрила проспект Свободи та змушувала водіїв їхати в об’їзд.

Прибувши на проспект Свободи, гарант не пішов до людей, а зайшов до “Гранд готелю”, прихильники ж Порошенка залишились стояти біля пам’ятника. Це не втішило навіть деяких симпатиків Президента, котрі наголошували, що у них сьогодні свято і вони хотіли якомога швидше побачити Порошенка і піти.

Журналіст ІА “Вголос” поспілкувався з виборцями Порошенка. Люди, здебільшого розчаровані програшем теперішнього гаранта на виборах: у всьому звинувачують ЗМІ.

Фото: ІА “Вголос”

“Ви журналіст? Ви погано працювали на цих виборах, через вас програв наш Президент”, – сказав у коментарі ІА “Вголосу” Іван Степанович.

Інші ж прихильники Порошенка визнавали, що справді у теперішнього гаранта було багато проколів, але, за їхніми словами, вони вважають Порошенка найкращим президентом України. Про скандал в “Укроборонпромі” та причетність до розкрадання армії друга Порошенка Гладковського – прихильники діючого президента висловлюватись не хочуть.

“Так, проколи були, але все одно він був найкращим. Треба було йому дати ще п’ять років, бо ви ж розумієте, що реформи так швидко не робляться. А цього, що вибрали? Хто за нього взагалі проголосував? Це ж клоун, як ми тепер з ним будемо спілкуватись? Що віртуально?”, – сказала одна із жінок, котра відмовилась називати своє ім’я.

До своїх прихильників Порошенко вийшов о 16.30 год. За цей час кілька сотень людей перемістились до “Гранд готелю”, утворивши живий коридор. Симпатики Порошенка вигукували: “дякую” та штовхали охорону, щоб доторкнутись до Президента. Порошенку це подобалось і він вітався з людьми.


Зі сцени діючий Президент привітався з львів’янами словами: “Хрістос Васкрєс”. Проте згодом виправився та почав вигукувати: “Україна понад усе”.

Порошенко подякував львів’янам за підтримку та наголосив, що він у Львів приїхав, щоб “не дати розвернути курсу України у Радянський союз чи Російську імперію”. Хвалився Порошенко і тим, що йому вдалось об’єднати українські церкви.

На мітингу Порошенка був присутній представник Української греко-католицької церкви владика Ігор Возьняк, який заявив, що раніше УГКЦ перебувала у гонінні і нібито-то покращення сталось лише завдяки Порошенку.

Також перед жителями Львова виступив колишній настоятель УАПЦ Блаженніший Макарій котрий розкритикував кандидатів у Президенти України Ігоря Смєшка та Володимира Зеленського за те, що вони заявляли, що томос Україна отримала завдяки Патріарху Філарету.

“Вони казали, що то Патріарх Філарет зробив. Але то був не він, і не я. Дякувати треба лише Порошенку”, – заявив на мітингу Макарій.

Після того львівські прихильники Порошенка почали вигукувати: “дякую”.

Далі Макарій продовжив, що Порошенко програв вибори, бо “церква не спрацювала”.

“Якби не було томосу, то за Порошенка проголосував би Схід і Південь України. Ми маємо збиратися духом та не пропустити наші шанси восени. Треба, що Порошенко був з нами”, – додав Макарій.

Опісля Порошенко агітував вже сам за себе, мовляв тепер йому потрібно потрапити хоч у Парламент.

 

NEWSZAXID.INFO telegram