Північна Корея закликала відсторонити Помпео від перемовин щодо денуклеаризації

0
448

Північна Корея вимагає усунути держсекретаря США Майка Помпео від переговорів щодо денуклеаризації Корейського півострова, повідомила північнокорейська державна інформаційна агенція KCNA.

    
Кім Чен Ин (ліворуч) і Майк Помпео (фото з архіву)

Кім Чен Ин (ліворуч) і Майк Помпео (фото з архіву)

КНДР у четвер, 18 квітня, виступила з вимогою відсторонити державного секретаря Сполучених Штатів Америки Майка Помпео від ядерних переговорів між Вашингтоном і США. Наразі перемовини забуксували, і північнокорейська сторона покладає відповідальність за це на Помпео, повідомляє північнокорейська державна інформаційна агенція KCNA.

Генеральний директор відділу зі зв’язків із США МЗС Північної Кореї Квон Йонг Гун висловив занепокоєння, що за участі Помпео перемовини знову “ускладняться”. “Навіть у випадку відновлення діалогу з США” північнокорейська сторона воліла би, щоб замість Помпео Вашингтон у ньому представляла “більш обережна і зріла у спілкуванні” особа.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року керівництво КНДР вперше заявило про готовність обговорити можливість створення без’ядерної зони на Корейському півострові. На першому саміті президента США Дональда Трампа і Кім Чен Ина 12 червня 2018 року в Сінгапурі було підписано спільний документ,  що зобов’язував КНДР до повної денуклеаризації Корейського півострова, але не містив конкретних кроків задля досягнення цієї мети. Друга зустріч лідерів США і КНДР наприкінці лютого цього року в Ханої закінчилася безрезультатно.

NEWSZAXID.INFO telegram