Паніки немає, але: влада зробила важливу заяву щодо ПриватБанку

0
574

В НБУ визнали, що визнання націоналізації ПриватБанку незаконною створює ризики для співпраці з міжнародними фінансовими інституціями

Паніки немає, але: влада зробила важливу заяву щодо ПриватБанку
 

Ухвалене Окружним адміністративним судом міста Києва рішення щодо незаконності націоналізації ПриватБанку створює труднощі для співпраці із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного банку України за підсумками засідання Ради з фінансової стабільності за участі представників МВФ, Світового банку та ЄБРР.

ПРИВАТБАНК ТА ІНШІ ПРОБЛЕМИ — ЩО БУДЕ З ГРОШИМА УКРАЇНЦІВ ПІСЛЯ ВИБОРІВ

Учасники засідання дійшли спільної думки, що після схвалення судом рішення про неправомірність виведення неплатоспроможного Приватбанку з ринку ситуація залишається спокійною та контрольованою.

“Банк працює у звичайному режимі, повністю і вчасно виконує усі зобов’язання перед клієнтами”, – запевнили в прес-службі регулятора.

Однак, як наголошується у повідомленні, рішення суду створює правову невизначеність, а отже, і потенційні ризики для фінансової стабільності в Україні у майбутньому.

“Це рішення суду також ускладнює співпрацю із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та ЄБРР, а також захист інтересів держави у судових процесах в інших юрисдикціях щодо відшкодування збитків, завданих колишніми власниками ПриватБанку”, – повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, в четвер, 18 квітня, президент України Петро Порошенко скликав термінову нараду РНБО через ситуацію навколо ПриватБанку.

Раніше в державному ПриватБанку, стосовно якого Окружний суд міста Києва ухвалив рішення про визнання націоналізації установи незаконною, заявили, що паніки в ПриватБанку немає –  установа працює в штатному режимі, банк забезпечний ліквідністю і не вводив ліміти на зняття готівки в банкоматах і касах.

NEWSZAXID.INFO telegram