Норвегія переходить на електрокари: “заряджені” авто вперше стали популярніше за класичні

0
422

Вже через кілька років скандинавська країна розраховує заборонити продаж традиційних автомобілів

Фото: Pixabay

У Норвегії продажі електромобілів вперше перевищили продажі звичайних автомобілів. Про це повідомляє Associated Press із посиланням на заяву генсека Норвезької асоціації електричного транспорту Христини Бу.

За її словами, 58,4% нових автомобілів, які були продані в країні в березні-2019, мали працювати від батареї. Бу назвала цю цифру “історично високою”.

Частка електричних автомобілів на ринку Норвегії в перші три місяці 2019 року стаовила 48,4% і, як очікується, меть на рівні близько 50% протягом усього року.

“Норвегія показує всьому світу, що електромобіль може замінити автомобілі, що працюють на бензині і дизельному пальному, і бути важливим внеском у боротьбу за зниження викидів СО2”, – сказала Бу.

Як відомо, в Норвегії введені великі стимули для збільшення продажів електрокарів. Зокрема, країна відмовилася від великих імпортних мит, реєстрації та податків для покупців електромобілів. Їх власники також не платять дорожні збори і використовують автобусні смуги в перевантажених центрах міст.

Пільги діятимуть до 2021 року. При цьому до  2025 року всі нові автомобілі, що продаються в країні, повинні стати електричними.

NEWSZAXID.INFO telegram