Хто повинен ремонтувати розбиті дороги у дворах українців

0
734

Юрист пояснив, як домогтися виконання робіт з благоустрою

Яма на ямі і камені замість асфальту – такий вигляд мають сотні прибудинкових доріг по всій Україні. “Сегодня” з’ясовували, що робити, якщо двір розкопали і залишили в такому вигляді.

Жителі столичного будинку на вулиці Гната Юри не один рік спостерігають розруху у дворі. Тротуар тут полагодили, а от про дорогу забули. Люди зверталися на гарячу лінію міста, а потім і в ЖЕК, але безрезультатно. У ЖЕКу кажуть, що не причетні до ситуації.

Представниця департаменту благоустрою Києва Наталія Лотоцька пояснює: за правилами, навести порядок повинен той, хто розкопав ділянку. Але в реальності справи йдуть інакше.

“Вони пояснюють, що немає коштів на відновлення благоустрою. Ми виписуємо протоколи, приписи. Більше нічого не можемо зробити”, – розповідає Лотоцька.

Штраф теж можуть виписати – в разі, якщо підрядник протягом 15 днів не привів територію в порядок. Але сума – занадто низька.

“Максимальна сума штрафних санкцій на сьогоднішній день – це 1700 гривень. На жаль, ця сума зовсім не відповідає змісту”, – нарікає Лотоцька.

Але в боротьбі можна піти і далі – до суду. 

“Потрібно з’ясувати, хто є балансоутримувачем. І звернутися з колективною заявою”, – радить адвокат Віктор Чевгуз.

Балансоутримувачем може виявитися ЖЕК, ОСББ або фірма, яка проводила ремонт.

“Коли буде рішення суду, розпорядження провести роботи, вони будуть зобов’язані це зробити. Тому що за невиконання судового рішення вже буде інша відповідальність”, – говорить адвокат.

Щоб виграти справу, він радить робити фотографії неякісно відновлених доріг. Це може стати вагомим доказом, каже фахівець. 

Раніше”Сегодня” розбирались, як водій може отримати компенсацію за збитки від ям. В першу чергу, автомобілістам радять викликати поліцію.

Також ми розповідали, що буде з дорогами в 2019 році: хайвей до Гданська і ремонт ям. Влада обіцяє 185 км капітально відремонтованих трас і тисячі кілометрів “латаних”.

NEWSZAXID.INFO telegram