Чому початок полювання на “євробляхи” перенесли на День Незалежності: експерти розповіли

0
626

Рада внесла нові зміни до Податкового кодексу

Фото: Анатолiй Бойко, “Сегодня”

Водії, які мають нерозмитнені машини з єврономерами (“євробляхи”), можуть їздити без штрафів ще три місяці – до 24 серпня, оскільки Рада минулої п’ятниці внесла зміни до подоткавого кодексу . Президент вже підписав новий закон, і він набуде чинності днями, відразу після опублікування. Експерти кажуть, що це лише відстрочка, а не кардинальне вирішення питання.

Що прийняли

Як роз’яснила нардеп Ніна Южаніна, внесена технічна правка, за якою штрафувати за не розмитнення і конфісковувати автомобілі правоохоронці почнуть не з 24 травня, а на три місяці пізніше – з Дня Незалежності. Причини перенесення не озвучені, хоча раніше депутати не раз говорили, що терміни не продовжуватимуть.

Нагадаємо: перед Радою 15 травня відбулася акція власники автомобілів на євро номерах  які вимагали не тільки перенести введення штрафів, а й скасувати акцизи зовсім і не штрафувати на 8500 грн за прострочення при митному оформленні. Як бачимо, парламент лише зрушив строки накладення штрафів, але, за словами Южаніної, депутати обговорюють питання про те, щоб ввести пільги з розмитнення для соціально незахищених верств населення. А ось повністю акцизи навряд чи скасують, оскільки це буде несправедливо по відношенню до тих, хто вже розмитнив автомобіль, сплативши податки до бюджету. За даними ДФС, за час пільгове розмитнення в листопаді -лютому, коли можна було внести 50% акцизу, узаконено 218 тисяч авто на єврономерах (близько 30% від загальної кількості), скарбниця отримала додатково 13,5 млрд грн. Але після припинення дії пільг процес практично зупинився. 

Думка експертів

Низка фахівців авторинку вважають, що рішення Ради лише погіршить ситуацію.

А ось автоексперт Володимир Караваєв говорить, що перенесення термінів введення штрафів і санкцій за нерозмитнення був прогнозованим:

 купити машину за доступною ціною, знизивши високі мита.

“Потрібен батіг і пряник”

Від перенесення введення штрафів держбюджет втратить мільярди гривень, оскільки, за даними ДФС, не розмитнені близько 430 тис. “євроблях”. Економіст Олександр Охріменко підрахував, що якщо третина автомобілів, оформлених з 50%-вою знижкою, дали до держбюджету 13,5 млрд грн, то ті, що залишилися, розмитнені за повною вартістю, могли б принести до скарбниці ще близько 50 млрд грн.

Нагадаємо, раніше “Сьогодні” писали про те, що сервісне таксі оголосило бойкот євро власникам  . Bolt (раніше Taxify), Uber, Uklon відмовляються від співпраці з власниками автомобілів з іноземною реєстрацією.

NEWSZAXID.INFO telegram