15 грудня відбудеться об’єднавчий собор, щодо української автокефалії.

0
652

15 грудня відбудеться об’єднавчий собор щодо української автокефалії. Про це заявив Президент Петро Порошенко, виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у Києві, – пише “Українська правда”.

“Я радий оприлюднити дату об’єднуючого собору, який має проголосити створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей собор затвердить її статут – нашої нової церкви. Це собор обере предстоятеля”, – сказав Президент.

“Собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром православного українського релігійного життя”, – повідомив Порошенко.

Водночас, патріарх Російської православної церкви обурився через те, що інформацію про дату об’єднавчого собору назвав Президент Петро Порошенко, а не хтось із глав українських церков.

Про це заявив голова синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського патріархату Володимир Легойда.

“Ось цікаво, дату так званого об’єднавчого собору в Україні озвучує не Патріарх Варфоломій або Михайло Антонович Денисенко (митрополит Філарет – ред.). Або ще хтось із глав неканонічних утворень, а президент України. Прямо чистий імператор Костянтин!” – написав він у Telegram.

Володимир Легойда також заявив, що “часи зараз зовсім інші”.

“І після цього можна всерйоз говорити, що те, що відбувається не політичний проект?” – додав він.

NEWSZAXID.INFO telegram